Блоги

Рошук: Чесно. Це мабуть перша така влада. Ви шо робите? Вас же на стовпах ці люди пoвiсять

На своїй сторінці в Фейсбук Катерина Рошук написала допис.

Чесно. Це мабуть перша влада, яка аж настільки не має жодого інстинкту самозбереження. Ви шо робите? Вас же на стовпах ці люди пoвiсять. Зеленський точно не допоможе. Втішає лише те, шо хоча б пару тисяч громадян нарешті дізнається про своє конституційне право.

Директор МАУ просив у Кабміні випустити в Лондон літак з українськими працівниками. Виліт заборонили

Відповідну заяву оприлюднено на Facebook-сторінці МАУ.

Рейс повинен був виконуватися в середу, 29 квітня, о 12:40. Він був організований для доставки до Британії на роботу українських громадян, котрі мають довгостроковий контракт із роботодавцем за кордоном.

“Рейс був організований на замовлення роботодавця, який завчасно подбав про забезпечення українських громадян довгостроковими контрактами. За цих умов українці можуть легально та офіційно працевлаштованими знаходитися на території Великої Британії. Відповідно, дана категорія не є ризиковою для України. Дані громадяни не будуть потребувати евакуації найближчим часом та не будуть потенційними поширювачами на території України COVID-19”, – наголошується в повідомленні.

У МАУ зазначили, що рейс скасовано через заборону Державної авіаційної служби України, яку авіакомпанія отримала за дві години до запланованого часу вильоту “без зазначення підстав і посилання на нормативні документи”.

“При цьому, авіакомпанія подала усі необхідні документи для отримання дозволів вчасно та розраховувала на завчасне або в розумні строки отримання рішення”, – уточнили в МАУ.

У компанії додали, що пасажири рейсу – жителі різних регіонів України – зараз знаходяться в терміналі Міжнародного аеропорту “Бориспіль”. Туди вони добиралися в умовах відсутності будь-якого регулярного наземного пасажирського сполучення.

“Ми, звичайно, чули вчорашню заяву голови МЗС України в ЗМІ щодо “нелогічності” відправлення українських заробітчан за кордон в умовах пандемії, а також про те, що Уряд налаштований конструктивно і готовий до перегляду позиції. Але до ранку 29-го квітня жодних офіційних вказівок та документів з цього приводу до нас не надходило. Наразі авіакомпанія намагатиметься отримати дозвіл на виконання рейсу та надати можливість українцям дістатися до роботи, працевлаштуватися та забезпечити свої родини засобами для існування”, – наголосили в авіакомпанії.

Представник компанії, яка організовує працевлаштування українців в Британії, повідомив #Буквам, що українці повинні були вилетіти в рамках державної програми уряду цієї країни і працювати в сфері сільського господарства.

Міністерство закордонних справ України 4 рази давало дозвіл на виліт рейсу і стільки ж разів це рішення скасовувало.

Згідно з інформацією з джерел у “Борисполі”, керівництво МАУ (директор Євгеній Дихне) намагалося добитися в Кабінеті Міністрів, щоб рейс все ж випустили, але це не вдалося зробити.

Пасажири весь цей час перебували в аеропорту. Люди в “Борисполі” дуже обурені скасуванням рейсу.

За інформацією #Букв, в МАУ взяли по 300 доларів з людини за чартер до Британії. До введення карантину місце в літаку на подібний авіарейс коштувало максимум 150 доларів.

  • Напередодні стало відомо, що Україна тимчасово заборонила своїм громадянам виїзд за кордон на сезонні роботи. Голова МЗС України Дмитро Кулеба визнав, що країни Євросоюзу надсилають запити на відправку сезонних працівників, зазначивши, що влада нашої країни керується “перш за все міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян”. Кулеба висловив думку, що на тлі пандемії “поки нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців у країни, де теж триває епідемія з тим або іншим ступенем інтенсивності”.

Як розповів #Буквам юрист Володимир Владимиров, заборона на виїзд українських заробітчан на сезонні роботи в країни Євросоюзу є незаконною.

 Підтримайте Акцію по підтримці українських селян та фермерів ! Купуйте та продавайте домашню їжу без посередників ! Щоб дізнатися більше клікніть на цей банер.

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Дозвольте нам оперативно інформувати вас про новини в Україні та світі

Підпишіться на наш Телеграм канал

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Теги
Показати більше
Back to top button
Close