Військові новини

У США відповіли, чи зможе армія Путіна захопити Україну розпочавши повномасштабне вторгнення

Путін носиться зі своєю армією розповідаючи всьому світу про її міць та непереможність. Україна як найближчий сусід який зазнав агресії Кремля, звісно перебуває у напрузі через постійні маневри військ Путіна біля свого кордону. А чи зможе армія РФ завоювати Україну розпочавши повномасштабну війну, на це питання дали відповідь в американському агенстві RAND.

У США констатували, що у сучасної російської армії на сьогоднішній день немає можливості захопити Україну.

“Проектувати силу” за кордон своєї країни значно зменшилася в порівнянні з кінцем 1980-х. Про це повідомили в американському аналітичному центрі RAND.

За даними аналітиків, в даний час так званий “Експедиційний” потенціал російської армії становить всього 30% від потенціалу, який був у СРСР, а потенціал Сухопутних військ – і зовсім 20%.

Так, кількість літаків російської транспортної військової авіації скоротилося в п’ять разів – з 500 до 100 одиниць, кількість десантних кораблів – з 80 до 20, а кількість танків, які вони можуть транспортувати – з 603 до 203.

Проте недооцінювати небезпеку не можна – аналітики вказують на високий мобільний потенціал саме Південного і Західного військових округів РФ, в “зоні відповідальності” яких знаходиться Україна. Крім того, Росія продовжує активно розвивати свою військову інфраструктуру саме на кордоні з Україною – якщо на початку лютого 2014 року там перебувало 75-80 батальйонів, то тепер там на постійній основі дислокуються 20-та і 8-ма загальновійськові армії. Однак, маючи можливість виставити до 215 батальйонних тактичних груп, РФ ніколи не зможе направити їх всіх проти України через неможливість захистити інші стратегічні напрямки.

І навіть якщо вдасться перекинути в Україну угруповання чисельністю 130-150 тисяч бійців, їх може вистачити тільки для нанесення значного рівня збитку регулярним сполученням і підрозділам ЗСУ, але мова про “ефективну” окупацію навіть Лівобережної України йти не може. Такої кількості військової сили вистачить хіба що для контролю над містом-мільйонником на кшталт Харкова.

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close