Блоги

Медик з Ізраїлю розвіяв міфи про “марність” масок для захисту від коронавірусу

Ізраїльський медик закликав усіх носити медичні маски і розповів, чому вони є одним із найкращих засобів захисту від COVID-19.

Про це в блозі на сайті “ГОРДОН” розповів керівник департаменту Першого медичного центру “Іхілов” Тель-Авіва Роман Гольдман. Він заявив, що в їхній клініці за весь час епідемії жоден медик не заразився COVID-19 від пацієнта – одним із найважливіших заходів захисту стали медичні маски.

“Фахівці, справжні, а не з соцмереж, стверджують: маска захищає. Причому в двох напрямках. Здорова людина не вдихне вірус, якщо виявиться поруч із носієм, а хворий не буде викидати його безконтрольно в навколишнє середовище. Є й момент психологічний: у масці люди рідше чіпають себе за обличчя – так говорять медичні психологи. А це саме по собі знижує ризик зараження”, – розповів він.

Роман Гольдман
uazmi.net

Гольдман також розвіяв міф про нібито марність масок, оскільки вірус занадто малий, щоб його могла зупинити тканина.

“Епідеміологи спростовують це: вірус сам по собі не може перебувати в повітрі. У нього немає крил, він не може літати, і, більше того, в навколишньому середовищі він не активний. Активні віруси перебувають у краплях виділень (зокрема слини) і так можуть потрапити в дихальні шляхи людини. Ці краплі вже досить великі, щоб їх могла затримати навіть саморобна маска з двох-трьох шарів тканини. А медична виготовлена з нетканих синтетичних матеріалів, і поліпропіленові волокна ефективно затримують активні віруси”, – заявив медик.

Він послався на дослідження американських та ізраїльських вчених, які повідомляли про те, що видих людини містить два види крапель – великі (розміром більше мікрона) і невеликі аерозольні частинки. Як від перших, так і від других захищає медична маска і дистанція в 1,5-2 метри.

“Аналогічні дослідження проводили і німецькі вчені. Ще на початку пандемії в Німеччині провели експеримент: у місті Йена ввели обов’язкове носіння масок, тоді як по всій решті території країни маски одягали за бажанням. У підсумку в Йені практично припинився приріст хворих, а в інших містах він ішов за наростаючою”, – поділився він.

Ізраїльський медик розвіяв міфи про “марність” масок для захисту від COVID-19
karandash.news

Також Гольдман розповів про обробку масок. Одноразові засоби захисту дезінфікувати не можна – антисептики і висока температура різко знижують їх ефективність. Такі маски і респіратори можна носити 2-3 години (респіратори до 8 годин), а після необхідно викинути.

“Багаторазові маски обробляти можна. Найпростіший спосіб – ретельно випрати її в гарячій воді з милом, а потім пропрасувати праскою. У жодному разі не можна надягати після обробки вологу маску, вона повинна бути сухою. Правила носіння для багаторазових виробів такі ж, як і для одноразових, – дві-три години, потім міняти і прати”, – розповів медик.

Також він поділився думкою, що може мати місце такий результат подій, що маски доведеться носити довго, аж до винаходу і поширення вакцини.

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button
Close