БлогиСоц мережі

Коли виріс у російськомовному середовищі, роби так само ! Я не купую речі з російськими написами, я не слухаю російськомовну музику, я шукаю україномовну…

Вичавлювання з себе російського контексту не одномоментне явище і я знаю це на власному досвіді.

Ти все свідоме життя зростаєш в російськомовному середовищі, в твоєму місті лише одиниці пристойних україномовних шкіл, вся інформація навколо тебе подається російською мовою, книжки, преса, музика, сервіс, послуги.

Ти формулюєш в голові думки російською і живеш своє життя у цих мовних конструкціях. Але приходить момент коли ти більше не вважаєш це своїм, відторгнення. Тому що це не “какаяразніца”, а війна світоглядів.

І я обрала свій бік, на якому мені стояти.

Я не купую речі з російськими написами, я не слухаю російськомовну музику, я шукаю україномовну озвучку медійного продукту.

Якщо через це ті, хто не спромігся вивчити мову, називають мене вишиватою чи рагулем, мені плювати з високої башти. Тому що я захищатиму те, що вважаю своїм. Тому що цей російський контекст був мені нав’язаний від народження.

І вся ця мовна історія має набагато більший масштаб ніж скандал з сайтом Мака. Щоразу політичні імпотенти витягають цю карту як останню можливість, генерують цю війну світоглядів, відстоюють чужерідний наратив заради того, щоб на цих кістках втримати владу. Для цих мудаків у пеклі буде окреме місце, де їх весь час змушуватимуть перекласти українською слово “расстєгай”.

Олена Добровольська

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Теги
Показати більше
Back to top button
Close