Затримано групу укрдобровольців, серед яких є видатні люди, з екстраординарними моральними якостями і бойовими заслугами. Їх затримали на фронті …

Одна зі спецслужб затримала групу співробітників іншої держструктури, розсекретили секретну операцію.

Зазвичай я про таке не пишу, але в даному випадку треба відновити справедливість по відношенню до заслужених і шанованих людей, не допустити спроби зганьбити їх імена заради приховування непрофесійних дій.

Затримано групу українських добровольців, серед яких є видатні люди, з екстраординарними моральними якостями і бойовими заслугами. Їх затримали на фронті, і чим вони займаються на фронті і які у них погляди – встановити не складно. Вони займалися дуже небезпечною справою, отримали для цього санкцію і все необхідне. У країні, де керівництво веде війну не на словах, а на ділі, вони отримали б максимальну підтримку.

Замість цього їм пред’явили звинувачення. Їх підозрюють в тому, що вони могли здійснювати дії не проти ворога, а проти законної влади.

А насправді, законність їх дій підтверджена іншею держструктурою, все, що у них було – отримано від держави. Все це відразу було пред’явлено і підтверджено. Доцільність їх дій особисто у мене не викликає жодних сумнівів, і мені не складно це обгрунтувати в будь-якій дискусії. Розповіді типу: “Так ця операція нікому не потрібна, це будуть втрати”, – дуже суб’єктивні. Знаючи цих людей, я розумію, що до втрат вони готові, а їх підготовка і мотивація відповідає найвищим стандартам. Це люди, які багато разів ризикували своїм життям – за Україну, а не за якісь політичні питання.

Звичайно, я розумію, що почитати інтернет і навести довідки про те, кого ви збираєтеся затримувати – непосильне для багатьох завдання. Ну, припустимо, помилилися, ок.

Як треба було діяти? Чи не роздувати справу, не створювати скандал, не створювати витік інформації, а РА-ЗО-БРАТИ-СЯ! Хоча б після затримання навести довідки. І не виписувати підозри.

Чому це сталося – причини швидше, політичні. Свою помилку, про яку доповіли як про “перемогу”, виправляти не хочуть. Спочатку президента переселяють в державну резиденцію, під приводом посилення безпеки, потім йому показують вилучену зброю та деяких “диверсантів”, які для нього можуть представляти загрозу. Зеленський і так далекий від реального життя, а такими скандалами він собі накрутить такий же психоз з теоріями змови як і Порошенко свого часу – коли давав наказ оточити базу “Правого сектора” в 2015-му і здати зброю.

Я багато бачив за останні роки критично налаштованих до влади українських воїнів. Я бачу зараз чимало на фронті людей, які Зеленського зневажають і відмовляються приймати з його рук відзнаки. Але я ніколи не чув, щоб хтось із наших бійців під час війни пропонував скидати владу силою зброї. Люди на війні набагато краще розуміють обстановку, ніж політики в Києві, для Воїнів головний ворог – це Росія і Путін.

Якщо є якийсь здоровий глузд в головах – закрийте тихо всі ці фарсові справи, щоб не залишилося слідів, вибачитесь, і відвезіть людей займатися їхньою справою туди, звідки забрали. Це буде єдиним розумним і гідним виходом із ситуації.

Інакше ви паралізуєте важливу і корисну для держави роботу під час війни. За провал і розсекречення операції можна без жодних зусиль проти всіх виконавців коли-небудь потім намалювати реальну кримінальну справу з реальними термінами. Чи не відмиєтеся потім від наслідків. Задумайтесь, поки не пізно.

Юрий Бутусов

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

Дозвольте нам оперативно інформувати вас про новини в Україні та світі

Підпишіться на наш Телеграм канал

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button