Блоги

Яна Зінкевич : Ми не можемо допустити, аби нашу державу перетворили на велику в’язнuцю.

Друзі, багато хто з вас відреагував на новину про закриття кордонів асоціацією з радянською “залізною занавісою”.

Радянський Союз дотримувався політики самоізоляції від цивілізованого світу ще з 20-х років, але пік її припав на часи сталінського терору у 30-х. Для контролю самоізоляції були створені спеціальні підрозділи, прості люди не могли виїхати за кордон і отримати об’єктивну інформацію про події у світі. Людей тримали фактично у рабстві, а будь-які “несанкціоновані” контакти з західною цивілізацією чи з іноземними громадянами жорстоко карались.

Прикладом контролю радянської самоізоляції слугує відома операція “Блок” 1972 року: громадянин Бельгії Ярослав Добош був затриманий радянськими спецслужбами на кордоні, під час обшуку у нього знайшли фотокопію словника Караванського. Його змусили публічно свідчити проти українських інтелігентів, щоб мати підстави для початку репресій.

Імена заарештованих в рамках спецоперації “Блок” відомі кожному з вас: Василь Стус, Іван Світличний, Євген Сверстюк, Семен Глузман, В’ячеслав Чорновіл, Ірина Калинець, Надія Світлична, Василь Романюк, Микола Плахотнюк, Леонід Плющ… До кінця 1974 року КГБ заарештувало до 200 осіб.

Саме тому в Конституції України статтею 33 передбачено непорушне право на свободу пересування, на право вільно залишати територію України та право у будь-який час повернутись в Україну.

Обмеження виїзду за кордон, обмеження пересування транспорту, закриття публічних місць повторюють радянську практику, є незаконними і суперечать Конституції України. Винятки можуть бути встановлені лише законом, але в жодному разі не підзаконними актами.

Карантин не може бути підставою для приниження честі та гідності людей.

Зеленський заявляє, що українці матимуть право виїжджати за кордон лише у разі офіційного працевлаштування. Це може розцінюватись як пряме проголошення трудового рабства. Уряд не може вводити антиконституційні заборони на трудову діяльність в Україні, але дозволяти їхати працювати за кордон.

Держава зобов’язана гарантувати людині право на працю, як прописано у статті 43 Конституції, а не обмежувати народ і доводити до повного відчаю та бідності.

Депутати найбільшої в парламенті фракції отримують чорний нал у конвертах, а Зеленський є власником офшорних компаній. Саме ця непрозорість дозволила їм пройти через кризу без наслідків. Якщо сам Президент не дотримується прозорості працевлаштування – то як він може вимагати цього від інших?

Українці мали гіркий досвід утримання у “великій зоні”, так відомі дисиденти з гіркотою згадували про СРСР.

Повторювати цей жахливий досвід у 21 столітті є злочином. Україна є демократичною, правовою державою. За це було заплачено високу ціну і тому ми не можемо допустити, аби нашу державу перетворили на велику в’язницю.

Яна Зінкевич

Підтримайте Акцію по підтримці українських селян та фермерів ! Купуйте та продавайте домашню їжу без посередників ! Щоб дізнатися більше клікніть на цей банер.

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Теги
Показати більше
Back to top button
Close