Марік

“Він сам по собі втрачає сенс.” У «Слузі народу» зробили гучну заяву щодо «мовного» законопроєкту Бужанського

Скандальний мовний законопроєкт авторства нардепа від “Слуги народу” Максима Бужанського не розглядатимуть у Верховній Раді восени, коли розпочнеться нова сесія, оскільки з початком навчального року він втратить сенс.

Про це заявила в ефірі “Радіо Свобода” заступник голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

“Цей законопроєкт не розглядатиметься у Верховній Раді восени, оскільки він сам по собі втрачає сенс. Адже з першого вересня (2020 року, – ред.) російськомовні школи переходять на українську мову. Тому цей закон не матиме сенсу, і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради”, – наголосила вона.

Кравчук також зазначила, що внесення до порядку денного законопроєкту Бужанського було помилкою. Вона уточнила, що на засіданні комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики голосувала проти цього документа (як і ряд інших нардепів).

“Взагалі шансів пройти у цього закону не було. Крім того, це перше читання. Навіть з точки зору регламенту і процедур він би не був ухвалений. Це зайвий раз виявився для наших опонентів з одного і з іншого боку привід подражнити суспільство. Ми, як комітет, рекомендували його відхилити”, – заявила Кравчук.

Як відомо, мовний законопроєкт Максима Бужанського був зареєстрований у Парламенті в жовтні 2019 року. Він переносить з 2020-го на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.

Законопроєкт був включений до порядку денного засідання ВР 17 липня, але в підсумку його не розглядали.

16 і 17 липня під стінами Верховної Ради проходила акція протесту проти ухвалення цього документа.

Варто зазначити, що 17 липня відбулося останнє пленарне засідання третьої сесії Верховної Ради України IX скликання.

  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав народних депутатів не підтримувати і зняти з розгляду цей законопроєкт Максима Бужанського.
  • Народний депутат від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко викликала нардепа від “Слуги народу” Максима Бужанського на мовну “дуель”.

Рекомендуємо до перегляду: Дубінський на праймеріз

Від редакції. Будь ласка не ображайте один одного у коментарях. Вам, що не вистачає реального негативу ? Різні точки зору це нормально. Шановні усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці. Правда завжди десь посередині. Інформація не підтверджена документами є лише думкою конкретної людини, яку ви можете поділяти або ні.


Повна версія посту|Більше тут } :
“Він сам по собі втрачає сенс.” У «Слузі народу» зробили гучну заяву щодо «мовного» законопроєкту Бужанського

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button
Close