Новий глава НБУ сказав, яким буде зростання цін найближчим часом

Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що до кінця року ціни зростуть до 4,7%.

Такий прогноз оприлюднили після перегляду макропрогнозу, повідомляє прес-служба НБУ.

“У другому півріччі 2020-го інфляція дещо прискориться (до 4,7% на кінець року) під впливом низки факторів як зовнішнього, так і внутрішнього походження. По-перше, це буде визначатися м’якою монетарною та фіскальною політикою, які послаблять негативні ефекти COVID-19 і підтримають споживчий попит і ділову активність. По-друге, на цінах позначиться подорожчання енергоносіїв, а також гірший урожай фруктів”, – зазначено в повідомленні за підсумками перегляду макропрогнозу в четвер.

Центробанк очікує, що в 2021-2022 році інфляція продовжить перебувати в межах цільового діапазону: 5,5% і 5% відповідно.

НБУ очікує у 2020 року підняття міжнародних резервів до $29,8 млрд

Також НБУ поліпшив прогноз зростання міжнародних резервів в 2020 році з $25,3 млрд до $29,8 млрд (оцінка в квітневому макропрогнозі – $27,2 млрд), в два наступні роки очікується збільшення до $32,7 млрд (колишня оцінка у 2021-му році – $28,6 млрд, у 2022-му – $32,3 млрд).

Згідно з повідомленням, НБУ також поліпшив прогноз сальдо зведеного платіжного балансу у 2020 році до профіциту у $1,1 млрд з дефіциту у $1,1 млрд.

За матеріалами з сайту obozrevatel.com

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.


Повна версія посту|Більше тут } :
Новий глава НБУ сказав, яким буде зростання цін найближчим часом

Дозвольте нам оперативно інформувати вас про новини в Україні та світі

Підпишіться на наш Телеграм канал

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button