Андрій Піонтковський: Путін вручив Україні запрошення на страту

Російський політолог Андрій Піонтковський написав про те, як Кремль намагається дотиснути президента Зеленського, про це повідомляє  kasparov.ru

Путін вручив Україні таке ж запрошення на страту, як і Сталін чотирьом балтійським державам 81 рік тому: інкорпоруйтеся, панове, на договірній основі за добровільною згодою, а інакше вам буде набагато гірше. Три країни тоді вимушено підкорилися катові і на півстоліття припинили своє державне існування. Видатний син фінського народу барон Карл Густав Еміль Маннергейм переконав націю відмовитися від повзучої капітуляції.

На світовій шахівниці Україна має сьогодні набагато більш сприятливу позицію для опору російській агресії, ніж крихітна Фінляндія в 1939 році проти СРСР. І за своїм оборонним потенціалом і за рівнем міжнародної підтримки.

Проте, агент Кремля “Козир”, що володіє загадковим необмеженим впливом на українського президента, з 12 липня 2019 року (перший підписаний ним з Сурковим протокол) до 15 березня 2020 роки (угода з новим куратором Козаком) послідовно крок за кроком проводив капітулянтський курс легалізації в правовому і політичному полі України російського військово-терористичного плацдарму ОРДЛО і фактичного приєднання України до ОРДЛО.

Від імені Української держави “Козир” раз по раз брав зобов’язання виконувати різні російські забаганки, видаючи їх за пункти мінських угод. У той самий час, коли світова спільнота засуджувала саме РФ і вводила проти неї санкції за невиконання базових першочергових вимог мінських угод – припинення вогню і виведення своїх військовослужбовців, “добровольців” і важких озброєнь з території України.

План Козака-Козиря по створенню Консультативної ради ОРДЛО-Україна (15 березня) став червоною рискою для українського громадянського суспільства, що прокинулося, нарешті, після річного дурману, і він був зірваний. Сповзання України до добровільного приєднання до ОРДЛО було призупинено, що викликало шалену реакцію в Кремлі. Концентрованим політичним виразом накопиченої кремлівської люті з’явився хамський ультиматум Козака від 9 липня.

Дні після 9 липня 2020 року стали вирішальними для долі української державності. Україна не має свого барона Маннергейма. Але, виявилося, що український політичний клас здатний в критичний момент висунути зі свого середовища колективного Маннергейма.

Три видних українських державних діячів – Олексій Данилов, Секретар РНБО; Олексій Резніков, віце-прем’єр-міністр; Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ, – в дуже схожій стилістиці кожен окремо оперативно відреагували на ультиматум Кремля.

Нижче витяг з цих найдостойніших відповідей українського колективного Маннергейма на нахабні вічні імперські претензії Москви:

“Якщо Росію не влаштовує становище якогось українського закону або законопроекту, то це проблема Росії, а не України. Ми – незалежна держава і будемо приймати ті закони, які вважаємо потрібними. Жодна країна не буде нам вказувати, яким повинен бути наш закон . У нас не бюро задоволення “хотелок” інших країн.

Ми дуже сильно розраховуємо на те, що Росія займе конструктивну відповідальну позицію по мінським домовленостям, і почне з першого і найважливішого правила, закріпленого в них – це повне і всеосяжне припинення вогню. Крапка. А ставити мінські домовленості з ніг на голову і починати вимагати якісь політичні реформи і трансформації в Україні, перш ніж виконувати базові пункти – це в буквальному сенсі перекладання відповідальності з хворої голови на здорову

Після 2014 року, коли Росія абсолютно віроломно напала на Україну, може статися все, що завгодно, і ми повинні максимально серйозно сприймати погрози, які надходять з боку РФ. Серед того, чим ми можемо відповісти на подібні спроби Росії – це, зокрема, заходи стримування міжнародного характеру, в забезпеченні яких велика роль МЗС. А також заходи по зміцненню нашої оборони на східних і південних рубежах. Ми робимо свою роботу, наші військові роблять свою роботу, наша розвідка робить свою роботу. Тому, запевняю вас, ми готові до будь-якого сценарію “.

“Чи готовий Президент Зеленський приєднатися до цієї декларації національного Опору, сформульованої трьома високопоставленими співробітниками його адміністрації?” – написав Піонтковський.

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

Дозвольте нам оперативно інформувати вас про новини в Україні та світі

Підпишіться на наш Телеграм канал

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Показати більше
Back to top button