Віче НСН

Зеленський відповів на петицію про передачу Києво-Печерської лаври у використання ПЦУ

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, в якій міститься заклик припинити використання Києво-Печерської Лаври Українською православною церквою Московського патріархату, розірвавши договір оренди, та передати її у використання Православній Церкві України (ПЦУ).

Відповідь глави держави 22 травня опублікована до петиції Олексія Кравчука, яка набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Так, Зеленський зазначив, що, згідно з законом, об’єктами державної власності опікується Кабінет міністрів.

«…Кабінет міністрів України є суб’єктом управління, що визначає об’єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об’єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб’єктам управління», — йдеться у відповіді президента.

Автор петиції пропонував президенту розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з Українською православною церквою Московського патріархату та передати її у використання ПЦУ.

«ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КПУАПЦ та УПЦ МП. Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України», — вважає автор петиції.

Додає, що УПЦ МП не є автокефальною православна церквою на території України. Крім того, її високі церковні ієрархи були «неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу».

За матеріалами сайту Громадське

Підтримайте Акцію по підтримці українських селян та фермерів ! Купуйте та продавайте домашню їжу без посередників ! Щоб дізнатися більше клікніть на цей банер.

Шановні пані та панове, пам’ятайте! Будь-яка інформація, яку Ви, публікуєте з публічним статусом у соціальних мережах є доступною для використання третьою стороною. Особливо коли ви просите допомоги у розголосі, а після цього змінюєте свій пост. Поводьте себе відповідально ! У деяких випадках, залишаємо за собою право у відмові публікації посту.

Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Щоб опублікувати пост, чи надіслати зayвaжeння, cкapгу чи пpoпoзицiю, пишіть нам через кoнтaктнy cтopiнкy – Кpaщi блoги – yкpaїнa.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close