Андрій Іллєнко: “Сьогодні у Ющенка день народження. Хочу сказати кілька слів: саме він вперше почав робити Україну пост-совкову Україною українською…”

Сьогодні в третього Президента України Віктора Ющенка день народження.

Хочу сказати кілька слів з цієї нагоди.

1. Саме Ющенко вперше почав робити Україну пост-совкову Україною українською. Проукраїнська гуманітарна політика, україномовний дубляж в кіно, державне та міжнародне визнання Голодомору геноцидом, меморіал у Крутах, відновлення Батурина і ще багато чого. Візит Ющенка разом з президентами Польщі та Литви до обложеного московськими танками Тбілісі у серпні 2008 — одна з найпотужніших сторінок української дипломатії.

2. За Ющенка зростала економіка. Космічними для сьогоднішньої України темпами. Так, рости вона почала ще за пізнього Кучми, але саме ющенківські роки до світової кризи 2008-09 стали символом максимального комфортного і ситого життя. Напевно, за всю історію не тільки Незалежності, а й взагалі.

3. Ющенко запровадив виплати при народженні дітей, і це реально одне з найважливіших для майбутнього нації рішень за всі 30 років.

Суперечності, недоліки, помилки… звичайно вони були. Святих президентів, як і святих гетьманів, у нас не було. Але все пізнається у порівнянні.

Згадайте, яка була Україна в ті роки. Скільки народу голосувало за Януковича, комуністи сиділи в парламенті, Верховна Рада не могла назбирати голосів за постанову про засудження російської агресії в Грузії…

Так, він дійсно був романтиком, у тій Україні говорив про цінності, націю, історію. Більшість хотіла чути інше.

Ющенко аж ніяк не заслуговував на ті 5% наприкінці свого правління.

Вікторе Андрійовичу, вітаю з днем народження!

Історія все розставить на свої місця. Вже розставляє.

Хто найкращий ? Що чекає попереду ? Щоб голос зарахувався натисніть на фото та проголосуйте.

Показати більше
Back to top button