Неформат

“Мені сказали – я зайшов”: Зеленський готовий заплатити штраф за порушення карантину в кафе

Президент Володимир Зеленський готовий заплатити штраф, якщо його дії визнають порушенням правил карантину. Про це він сказав у четвер журналістці у Хмельницькій області.

“Я готовий віддати штраф, якщо я щось порушив. Мені сказали, запросили, я зайшов – усе там перевірили”, – цитує президента “Українська правда“.

Напередодні в соцмережах кепкували з фотографії, на якій президент п’є каву в одному з закладів Хмельницького в оточенні чиновників. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко був присутній при цьому. Усі присутні були без захисних масок чи респіраторів.

Пояснення санлікаря

“Ми вчора йшли вулицею, хотіли взяти кави собі. Ресторатори, як і інший бізнес, хочуть відкритися раніше, вони звернулися до нас: дивіться, ми вже готові виконувати ваші норми. Ми просто зайшли перевірити.

Було все дотримано так, як прописано в наших нормах. Я сидів подалі, контролював.

Подивилися, чи все працюватиме, оскільки ми всі переживаємо: динаміка захворюваності в нас не зменшується, вона стабільна. Тому переживає президент, переживаю я. Не розглядайте це як порушення карантину, а подивіться як на інспекцію, як працюватимуть заклади буквально вже з завтрашнього дня”, – розповів Ляшко.

“Я спостерігав, хвилювався, як дотримуються наших правил. Все пройшло гуд. Ми подивилися і пішли. Нічого такого не було, як розкрутили.

Учора уряд проголосував за відкриття закладів 5 червня. Постанову про правила роботи було опубліковано позавчора. І президент побачив, як вона може працювати – якщо люди сидять за одним столом, то не більше чотирьох осіб (не рахуючи дітей). І можуть сидіти без масок під час вживання їжі та напоїв”, – сказав санлікар.

Поліції не вперше штрафувати президента

Водночас заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що поліція розгляне питання про можливе порушення карантинних норм президентом.

На запитання, чи порушує карантинні обмеження президент разом з іншими чиновниками у зв’язку з тим, що в Україні діє заборона на роботу кафе і ресторанів у приміщеннях і чи не збираються його притягати до відповідальності, Геращенко сказав: “Поліції не вперше штрафувати президента. Коли Володимир Зеленський показав свій бюлетень у квітні 2019 року, він був оштрафований за розголошення таємниці голосування. Тому компетентні органи поліції розглянуть це питання”.

На уточнювальне запитання, на яку суму можуть оштрафувати президента, Геращенко відповів: “Штраф, ви знаєте, за порушення карантинних норм – 17 тисяч гривень. Але чи виннні в цьому випадку президент і присутні з ним, потрібно розібратися, виходячи з загального контексту ситуації”.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Теги
Показати більше
Back to top button
Close