Блоги

Портников: Ми прекрасно розуміємо, навіщо Зеленський хоче тягати Порошенка по судах

Ми прекрасно розуміємо, навіщо Зеленський хоче тягати Порошенка по судах – скільки б сам президент не заперечував відсутності у нього таких намірів

Це, по-перше, прагнення домогтися підняття свого рейтингу, зупинити його постійне падіння.

По-друге – задовольнити особисту антипатію, яку він і не приховує.

По-третє, задовольнити особисту антипатію і спрагу помсти Ігоря Коломойського. Відносини з ним після прийняття “банківського закону” у Зеленського погіршилися і він цілком може розраховувати, що олігарх оцінить його завзяття.

По-четверте, задовольнити особисту антипатію Володимира Путіна. Зеленський може сподіватися, що розправа над Порошенком зворушить кремлівського правителя і той піде на поступки – ну, хоча б зволить ще раз зустрітися.

Можливо, є ще якісь, більш дрібні причини. Я їх не хочу навіть перераховувати. Адже ясно головне – що боротьба з Порошенком не має нічого спільного ні з правосуддям, ні – а про це говорить зміст звинувачень – з боротьбою з корупцією.

Найголовніше – не вірним є сам розрахунок. Те, що зараз відбувається – чергова дурість.

Рейтинг так не піднімеш. Більш того – цей рейтинг нічим вже не можна підняти. Дуже скоро холодильник здобуде остаточну перемогу над телевізором. Дуже скоро вчорашні прихильники Зеленського його зненавидять. Ось до цього потрібно готуватися – до того, як вижити в атмосфері загальної ненависті.

Порошенку від всієї цієї безглуздої комедії гірше не буде. Своїми переслідуваннями команда Зеленського тільки зміцнює його авторитет як лідера опозиції і національно-демократичного табору. Зміцнює навіть у тих, хто може не любити Порошенка. Своїми переслідуваннями Зеленський “вбиває” Тимошенко і Вакарчука, як колись Янукович своїми переслідуваннями Тимошенко перетворив всіх інших проукраїнських політиків просто на її попутників. Тому задовольнити свою антипатію теж не вийде.

І не вийде задовольнити Коломойського. Інтереси Коломойського і інтереси України зараз є діаметрально протилежними. І якщо ти президент України, тобі з ним не домовитися. Саме тому стався конфлікт Порошенка і Коломойського. Саме тому почалося охолодження із Зеленським.

І не вийде задовольнити Путіна. Путін, як і раніше, має намір воювати. Йому не Порошенко потрібен, йому Україна потрібна. Причому вся.

Нічого не вийде. У цій ситуації президента очікує, по-перше, крах. По-друге, крах. По-третє – крах. І по-четверте – крах. Але ж Зеленський – український президент і ніхто не бажає йому краху. Ніхто не бажає краху Україні.

Саме тому все залежить від самого Зеленського. Він повинен просто спробувати оцінити ситуацію, у якій опинився. І зрозуміти, що без міцного союзу з українськими патріотами і державниками нічого не буде. Якщо ти не знаєш що робити з владою, поділися з професіоналами. І не з олігархами, не з пройдисвітами. Із професіоналами і патріотами.

Януковичу це теж говорили. Він почав думати тільки тоді, коли мільйони вийшли на вулиці – та й тоді нічого не зрозумів. Чим це завершилося для нього і для країни, ми знаємо.

Не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку.

Віталій Портников

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів. Усвідомлюйте відповідальність, за поширення інформації, простими словами, не пишіть про те, чого немає. Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї.

 

Думку автора опубліковано без жодних змін синтаксис та орфографію збережено. За новими правилами соц мережі Фейсбук уся інформація яка не підтвердженна офіційними довідками, штампами та печатками не може бути опублікована як новина, а всі видання які публікують таку інформацію є прибічниками сил зла, саме тому від сьогодні ми публікуємо усі матеріали з поміткою "Думка автора".

Пряма мова

Peдaкцiя може не пoдiляти дyмку aвтopа і нe нece вiдпoвiдaльнicть зa дocтoвipнicть iнфopмaцiї. Автор посту не є абсолютним експертом, або людиною, що не має права на помилку, тому чекаємо на ваші коментарі, у нас на сторінці.

Теги
Показати більше
Back to top button
Close